Alfa Kepenk – Kepenk & Otomatik Kapı Sistemleri

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+90 545236 40 08
info@alfakepenk.com

Blog

Ana SayfaFooterNeden Otomatik Kepenk Sistemleri Kullanılmalı?

Neden Otomatik Kepenk Sistemleri Kullanılmalı?

Galvaniz kaplamalı çelik malzeme kullanılarak üretilmiş olan otomatik kepenk yapıların manuel yapılı kepenklere nazaran daha rahat bir kullanıma sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu rahat kullanım sayesinde dilediğiniz gibi bir kullanıma sahip olabileceğiniz gibi yağlanma zamanı gelen kepenkler sebebi ile zorlanma sorunu yaşamaktan kurtulmanız mümkün olacaktır. Kepenkleri açıp kaparken yaşadığınız zorlanmaların yanı sıra bununla uğraşırken vakit kaybetme probleminizden de rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Sahip olduğu mekanizma sayesinde sadece otomatik olarak açılıp kapanması mümkün olduğu için hırsızlık gibi durumlara karşı daha güvenilir olan otomatik kepenk sistemleri size korunaklı bir alan yaratmaktadır. Başta mağazalar olmak üzere garaj ve depo gibi alanlarda kullandığınız kepenkler yerine otomatik yapıdaki sistemleri kullanmanız sayesinde hırsızlık gibi durumlara karşı daha fazla korumaya sahip olabilirsiniz. Manuel sistemlerde kepenklerin kilidini genellikle top kilitlerle sağlıyor olmanız ve bunların kesilmesi durumunda korunmanızın rahatlıkla delinebilecek olması sebebi ile manuel sistemlere nazaran otomatik sistemlerin daha korunaklı ve güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Farklı ebatlarda üretilebilen bu sistemlerin kullanımının daha güvenilir olmasının yanı sıra özellikle delikli yapıdaki modellerinin mağaza vitrinlerinizin kapalı olduğunuz saatlerde de teşhir edilebilmesi bakımından size avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu kepenklerin estetik olarak da size büyük bir kolaylık sağlıyor olması sebebi ile seçimlerinizi yapmadan evvel bu kepenkleri incelemeniz yararınıza olacaktır.

Her türlü garaj, depo ve mağazanın güvenliğini sağlama hususunda size destek olan otomatik kepenk modelleri sayesinde hırsızlık gibi sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün olduğu gibi darbelere bağlı sorunlardan kurtulabilmeniz de mümkün olacaktır. Kar, yağmur ve dolu gibi durumlarda karşınıza çıkabilecek olan sızıntı sorununu da aşabilmenize olanak sağlayan sarmal yapılı bu kepenkler profesyonel bir görüntü oluşturmanız açısından da yararınıza olacaktır. Böylelikle sel gibi durumlara karşı da gözünüz arkada kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: